به نام خدا
طراحی سایت

طرح های آموزشی با وردپرس

طرح های آموزشی با وردپرس: ابزار و فرآیندها برای چهار سایت آموزشی

این مقاله به نرم افزار وردپرس اشاره دارد که از آن برای طراحی چهار وب سایت آموزشی در پروژه دانشگاه ایندیانا (Indiana University) استفاده شده است. اهداف عبارتند از (۱) روشن کردن کارایی و تطبیق پذیری این پلت فرم وب سایت برای مقاصد آموزشی و سازمانی، (۲) نگاه بر چگونگی مدل ADDIE و دیگر چارچوب های فرآیند مرتبط استفاده شده و بهبود یافته در موقعیت طراحی در دنیای واقعی.
با ترکیبی از ADDIE و فرآیند چابک، ما قادر به پیاده سازی این وب سایت ها در زمان معین شده بودیم که این مورد به عنوان یک مطالعه موردی طراحی ترکیبی و کارگاه آموزشی توسعه وب معرفی شده است. وردپرس یک پلت فرم انعطاف پذیر و کد منبع باز توسعه یافته ی وب سایت می باشد که ممکن است برای طیف گسترده ای از سایت های آموزشی استفاده شود. این مقاله، به همراه وب سایت (با تصاویر و داده های پژوهشی در http://indiana.edu/~testweb)، و ارائه کنفرانس، سودمندی های وردپرس را در طراحی آموزشی در دنیای واقعی نشان می دهد.

وردپرس- توسعه دهنده وب کارآمد و آسان

وردپرس به کاربران فنی و غیر فنی امکان توسعه آسان وب سایت را می دهد. این نرم افزار کد و منبع باز بوده و رایگان می باشد. در ابتدا وردپرس جهت طراحی وبلاگ استفاده می شد، ولی در حال حاضر برای طیف گسترده ای از وب سایت ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد. با در دسترس بودن بسیاری از پلاگین ها، ابزار و لوازم جانبی، و یک جامعه ی توسعه دهنده (برنامه نویسان) قوی، وردپرس به برنامه نویسان یک ابزار چند منظوره برای ایجاد وب سایت هایشان پیشنهاد می دهد.
برخی از موارد استفاده وردپرس شامل ایجاد سیستم های مدیریت یادگیری، انجمن های بحث و تبادل نظر، وبلاگ ها، نظرسنجی ها و آزمون ها، رسانه های اجتماعی، ویدئو کنفرانس، نمایش تصاویر / صدا / ویدئو های آموزشی، سرگرمی ها و آموزش تلفن همراه می باشند.
بنابراین می توان نتیجه گرفت که وردپرس یک ابزار کارآمد برای ایجاد وب سایت های آموزشی است که نیاز به برنامه نویسی گسترده ندارد. ADDIE برای پروژه گفته شده در این مقاله به دلیل شرایط مختلف سازمانی ناکارآمد می باشد. سازگاری و انعطاف پذیر بودن به عنوان تغییرات طراحی رخ داده به ما برای سرعت بخشیدن به توسعه کمک می کند. برای بررسی و اطلاعات بیشتر در مورد این پروژه به می توانید به سایت http://indiana.edu/~testdata مراجعه کنید.

منبع:

Instructional Designs with WordPress: Tools and Processes for Four Education Websites

طراحی سایت ، طراحی وب سایت ، طراحی وب ، بهینه سازی سایت برای حضور در رتبه اول گوگل از خدمات حرفه ای وبیم میباشد. حتما با ما تماس بگیرید.